
В Україні розпочала свою дію програма, яка передбачає компенсацію 25% вартості придбання сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва.
Україна розпочала реалізацію програми, яка передбачає часткову компенсацію вартості придбання вітчизняної сільськогосподарської техніки. Цю ініціативу оголосила пресслужба Міністерства економіки країни.
Перший віцепрем’єр-міністр України та Міністр економіки Юлія Свириденко підписала відповідний наказ, що розпочинає програму компенсацій. Цей крок дозволить аграріям отримати назад 25% від суми витрат на сільськогосподарську техніку вітчизняного виробництва.
Свириденко зауважила, що програма компенсацій для аграріїв виявилася ефективною у минулі роки, сприяючи зростанню виробництва та попиту на українську продукцію як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Програма також сприяла залученню інвестицій у галузь та створенню нових робочих місць.
Уряд заклав у державний бюджет на 2024 рік мільярд гривень для реалізації цієї програми, що, за оцінками, дозволить задовольнити потреби близько чотирьох тисяч агровиробників у вітчизняній техніці.
Завдяки цій програмі аграрії, які придбають техніку від виробників, внесених до переліку, зможуть зекономити 25%. Це також сприятиме зменшенню імпорту сільськогосподарської техніки до 10% та створить близько тисячі нових робочих місць.
На даний момент до оновленого переліку увійшло 964 номенклатурних позицій продукції 21 українського виробника сільськогосподарської техніки. Перелік буде оновлюватися залежно від надходження та розгляду заяв від виробників.