У Костанайському регіоні з’явиться новий олійноекстракційний завод та два елеватора

Згідно заяви Світлани Бойко, яка є представником компанії «Eurasian Foods Corporation», основна причина повільного розвитку обробки культур олійного типу в Костанаї зумовлена недостатньою кількістю елеваторів для олійного насіння. Така заява була зроблена під час форуму «Kostanay-Invest 2017».

Середня продуктивність нового заводу буде становити 310 тисяч тонн соняшника в рік. Також, сума, яка необхідна для реалізації проекту становить 100 мільйонів доларів, а терміни будівництва першої і другої черги проекту закінчяться у 2018-2020 і 2023 роках відповідно.

Головна продукція заводу – олія, також планується виробляти олію з рапсу і шрот.

Згідно заяви Світлани Бойко, до 80% виробленої олії призначено для подальшої переробки и задоволення потреб внутрішнього ринку, в той час як олія з льону та рапс буде експортуватись. При досягненні проектної продуктивності планується досягти прибутку розміром 120 мільйонів доларів на рік.

Згідно розрахунків аналітиків, Костанайський регіон має великий потенціал у вирощуванні культур олійного типу, так як природні і кліматичні умови сприятливі. Посівні площі під соняшник можуть становити 460 тисяч г, а під рапс – 130 тисяч г.

Враховуючи малі потужності для зберігання олійного насіння, в планах компанії АТ «Eurasian Foods Corporation» ще й будівництво 2 нових елеваторів.