Рівень експорту пшениці може суттєво зменшитись

Станом на кінець лютого поточного року за відомостями, наданими Міністерством з аграрних питань і продовольства, Україна відправила на експорт понад 80% пшениці, підготовленої для цих цілей. Цей відсоток дорівнює 13,5 мільйоні тон. Такі дані опублікувала компанія-консультант «ОДА Україна».
Стрімкий експортний темп, набраний Україною в цьому сезоні, обумовлений підвищенням попиту на пшеницю Індією. Саме в цю державу було експортовано понад 3 мільйони тон.
Міжнародна зернова рада, виходячи з таких показників, прогнозує, що до кінця сезону 2016-2017 у країни є можливість відправити на зовнішній продаж тільки 1,8 мільйона тон пшениці.
Але показник експорту може розглядатись і з іншого боку. Якщо брати до уваги документ під назвою Меморандум про взаєморозуміння, який був підписаний Міністерством аграрного продовольства з провідними експортерами зернових, то потенціал пшениці для експорту зводиться до трьох мільйоні тон.
Але навіть спираючись на цей Меморандум, фахівці відзначають, що залишки зерна на експорт незначні. Більшість пшеничного потенціалу вже реалізовано. Тому в наступні кілька місяців можна спостерігати зменшення обсягів експорту.