Україна: У найближчому майбутньому може очікуватися зростання цін на українську кукурудзу

На початку 2017/18 маркетингового року експорт кукурудзи з України залишався на вкрай низькому рівні. За попередніми підрахунками, в період з вересня по жовтень на експорт було відправлено 587 тисяч тонн кукурудзи, в той час як за цей же період в минулому році на експорт відправили близько 1430 тисяч тонн кукурудзи. Така тенденція обумовлена низькою ціною на фуражну пшеницю в Росії, що робить її особливо конкурентоспроможною при експорті сільськогосподарських культур до Китаю.

Такі дані надав аналітик «ОДА Україна» Павло Матишев.

За його словами, такі маленькі обсяги експорту істотно впливали на зростання цін, а саме стримували його. Початкові ціни в 2017/18 маркетинговому році були на порядок вище, ніж у вересні 2016, проте вже на початку листопада ціна стала практично на 4 долари за тонну нижче, ніж торішня.

Також, за даними, зростання цін на інші сільськогосподарські фуражні культури було на високому рівні, завдяки значним показникам експорту. Особливо зросла ціна на ячмінь. Вартість ячменю вже в серпні дорівнювала вартості кукурудзи.

Павло Мартишев вважає, що на сьогоднішній день дуже важливим залишається питання попиту на закордонних ринках. Зараз усі фактори свідчать про різкий стрибок цін у другій половині експортного процесу. Кукурудза реалізується за досить низькою ціною і може стати конкурентоспроможною на зовнішніх ринках.

Одним із ключових факторів є збільшення експорту кукурудзи, особливо в Китай, який скоротив свої власні посіви кукурудзи. Також зменшення врожайності кукурудзи в США та Бразилії може призвести до збільшення попиту на українську кукурудзу.

Важливим фактором, що впливає на ціни на кукурудзу в Україні, є курс долара, оскільки більшість української кукурудзи експортується. На даний момент курс долара є стабільним, що підтримує конкурентоспроможність української кукурудзи на міжнародному ринку.

Таким чином, найближчим часом можливе зростання цін на кукурудзу в Україні, проте багато залежатиме від світових тенденцій на ринку зерна та валютних курсів. У будь-якому випадку, це може вплинути на українських виробників кукурудзи, збільшуючи їх доходи.