Вартість аграрної продукції в Україні збільшилась в 2 рази

В 2015 році українські сільськогосподарські підприємства реалізували аграрну продукцію в 2 рази дорожче, ніж в 2014 – до такого висновку прийшли в Державній службі статистики. Згідно зі звітом відомства, ціна реалізації продукції з січня по листопад поточного року піднялася в порівнянні з ідентичним періодом 2014 року на 54%.
 

В повідомленні вказується про подорожчання продукції рослинництва на 69 відсотків. Так, ціна на зернові культури піднялась більш ніж на 63%, вартість соняшника зросла на 100%, а сої та ріпаку збільшилась в, відповідно, 1,6 і 1,8 рази. В цілому було реалізовано на 2,8% більше рослинницької продукції, ніж в минулому році.
 

У цінах на продукцію тваринного походження також була відзначена тенденція до зростання – протягом 11 місяців вони зросли на 41%. У той час, коли ціна худоби і птиці піднялася більш ніж на 39%, молоко і яйця зросли в ціні на 20% і 71%.
 

В той же час було зафіксовано зменшення обсягу реалізації товарів тваринництва на 6% (знову ж таки, в порівнянні з січнем-листопадом минулого 2014 року).
 

Раніше повідомлялось, що в 2014 році (у порівнянні з позаминулим роком) відбулось зростання середніх цін на сільгосппродукцію на більш ніж 21%. Згідно зі звітами відомства, ціна на продукції рослинного походження збільшилась на майже 24%, а тваринного – на 18,7%.