Казахстан: Об’єми експорту борошна

Протягом листопада цього року вдалося збільшити показники вивезення борошна, якщо порівнювати з жовтнем. Однак, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, показники експорту значно впали. Раніше повідомлялося, що обсяги експорту борошна за листопад 2017 року вищі, ніж показники експорту за жовтень 2017. Подібна тенденція спостерігалася і в осінній період минулого року, коли показники експорту борошна у вересні склали без малого 148 тисяч тонн, в жовтні – 239 тисяч тонн і в листопаді трохи більше 276 тисяч тонн.

Згідно даних аналітиків, в листопаді 2017 року показники експорту борошна досягли рівня в 195,5 тисяч тонн. Тоді як в жовтні відвантажили 187 тисяч тонн, а у вересні 152,7 тисяч тонн. Так ми бачимо, що в цьому році динаміка експорту позитивна, однак обсяги експорту за останні два місяці значно поступаються показникам за аналогічний період минулого року.

Для поставок на зовнішні ринки борошна, кінець року став піковим періодом. Однак, щороку безпосередньо рекордний місяць по відвантаженнях відрізняється, так, наприклад, в 2016 рекордним місяцем по відвантаженнях був листопад і обсяг поставок склав 276 тисяч тонн, в 2015 це був грудень (обсяг відвантажень дорівнював 228,8 тисяч тонн), в 2014 рекордним місяцем став жовтень (обсяг відвантажень дорівнював 213,8 тисяч тонн), а в 2013 – знову грудень (обсяг відвантажень дорівнював 259,6 тисяч тонн). Цього року найбільше борошна поставили на експорт в листопаді. Також, варто звернути увагу, що за цей рік показники по експортним поставкам борошна ще жодного разу не перевищували 200 тисяч тонн, в той час як в 2016 році досягти такої цифри вдавалося 4 рази – в квітні, жовтні, листопаді та грудні.

Основними споживачами казахстанської муки є країни Середньої Азії, Китай, Росія, Туркменістан та Афганістан. Однак, на думку експертів, на світовому ринку борошна Казахстан має потенціал для подальшого зростання експорту, що зумовлено унікальними природними умовами та високою якістю виробництва.

Серед факторів, що впливають на зростання експорту борошна з Казахстану, можна виділити збільшення обсягів виробництва та покращення технологій, а також активну роботу з розширення ринків збуту та залучення інвестицій у галузь.

Компаніям, що займаються виробництвом та експортом борошна, рекомендується активно використовувати сучасні цифрові технології для підвищення ефективності виробництва та логістики, а також для моніторингу ринкової ситуації та аналізу конкурентного середовища.

На порталі PIS можна знайти останні новини, статистику та аналітику з експорту борошна та інших сільськогосподарських продуктів з Казахстану та інших країн СНД. Ми стежимо за динамікою ринку та надаємо актуальну інформацію для бізнесу та інвесторів.