Якість зерна, що відправляється на експорт, буде перевірятись

Українських компаній-трейдерів зернових вже декілька років непокоїть одна і та сама проблема. Полягає вона в тому, що експортне зерно не відповідає фітосанітарним нормам країн, до яких воно постачається. У зерні нерідко присутні організми, які є карантинними. Всі відхилення від норми і зауваження по санітарній частині призводять до того, що в Україну надходять ноти щодо якості зерна.
Щоб уникнути посилювання подібної ситуації, трейдери зернових, а також Державна служба продовольства і споживання сіли за стіл перемовин для обговорення поліпшення процедур, пов’язаних з фітосанітарними нормами експортованого зерна. В ході обговорення вирішено проводити ретельні перевірки дотримання санітарних процедур. Перевірки будуть проводитися в Одеській області під контролем продовольчо-споживчої служби. Також за перевірками будуть спостерігати і члени асоціацій, пов’язаних з аграрною сферою.
Варто сказати, що з початку 2017 року з країни було поставлено на експорт близько 7 мільйонів зернових культур, а також бобових та олійних. Приймаючими країнами стали такі держави як Індія, Єгипет, КНР, Саудівська Аравія і деякі країни Європи.