Імпортні продажі рапсового насіння в країни Європейського Союзу зростають

Перші два місяці 2016 року стали результативними в плані імпорту рапсового насіння. Імпорт насіння в Європейський Союз збільшився. В сукупності, у січні і лютому у країни ЄС було продано більш ніж 640 тисяч тонн насіння. Це більш ніж на 200 тисяч більше, ніж у січні і лютому 2015 року. У минулому році вперше за два місяці продано 428 тисяч тонн.
Серед продавців олійних культур лідируючі позиції займає Австралія, Україна, Канада. Більш всього сировини відвантажила Австралія – більш ніж 450 тисяч тонн. Україна відстає за цим показником і відвантажила майже 130 тисяч тонн. Трохи менше відвантажень зробила Канада, яка і цьому році вперше виступила імпортером даного товару.
У сукупності в країни Європейського Союзу за досліджуваний період закупили більш ніж 2 мільйони тонн ріпаку. З них більшу частину поставляла саме Україна – 1,1 мільйон. А в 2015 році показник був нижче – трохи вище 1,7 мільйона. Експерти дають позитивні прогнози і припускають зростання імпорту аж до 3,3 мільйона.

Ріпсове насіння є важливою культурою для багатьох країн світу. У Європейському союзі ріпакова олія використовується в різних галузях промисловості, включаючи виробництво харчових продуктів, кормів для тварин, біодизельне паливо тощо. Попит на ріпакове насіння в Європі постійно зростає, а також зростають і обсяги іноземних постачань. Водночас виробництво ріпаку в ЄС не завжди задовольняє потреби ринку.

Головними імпортерами ріпакового насіння до Європейського союзу є Україна, Аргентина, Австралія та Канада. У 2021 році Україна збільшила експорт ріпакового насіння до Європи на 15% порівняно з попереднім роком, а обсяги постачання з Аргентини також збільшилися. Однак, варто зазначити, що на тлі пандемії COVID-19 та геополітичних подій у світі, імпортні поставки ріпакового насіння також схильні до ризику, пов’язаного з коливаннями курсів валют та зміною митних правил.